Adalet, özgürlük ve barışa vesile olması dileğiyle Ramazan Bayramı kutlu olsun

Eş Genel Başkanlarımız Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan'ın Ramazan Bayramı vesilesiyle 3 dilde yayınladığı kutlama mesajı:

Adalet, özgürlük ve barışa vesile olmasını dilediğimiz Ramazan Bayramını en içten duygularımızla kutluyor, tüm İslam alemine hayırlı olmasını diliyoruz.

Geride bıraktığımız seçim sürecinin de gösterdiği üzere Türkiye halkları artık eşit ve adil bir yaşam talep ediyor, savaş ve sömürüden uzak bir hayat istiyor.

İyi dilek ve umutlarımızı birlikte büyüttüğümüz bu süreçte; dayanışmanın, birlikteliğin ve daha da cesur bir duruşun açığa çıkacağına inanıyoruz.

Bu vesileyle en çok da her türlü baskı ve zorluğa direnen ve demokrasi mücadelesinden vazgeçmeyerek bizlere çifte bayram yaşatan halklarımıza, gece gündüz demeden çalışan partililerimize, oyunun olduğu kente kampanyamızla giderek oy kullanan on binlerce yurttaşa ve sandıklarına sahip çıkan herkese sonsuz teşekkür ediyoruz.

Ramazan Bayramını kutluyor, ülkemiz ve dünyanın dört bir yanında barış ve özgürlük için verilen mücadelelerin başarıya ulaşmasını diliyoruz.

Tülay Hatimoğulları - Tuncer Bakırhan
DEM Parti Eş Genel Başkanları
9 Nisan 2024

Mesajın Kürtçe versiyonu

Mesajın Arapça versiyonu