Annesini 2016 yılında kaybeden milletvekilimize yönelik alçakça iftirayı lanetliyoruz

Basın Büromuzun açıklaması:

Siyasi parti genel başkanlığı faaliyeti yerine algı operatörlüğü yapmayı kendisine vazife edinen, ırkçı ve kirli propagandalarla gündem olmaya çalışan Ümit Özdağ adlı şahıs ve yandaş basın bu kez de annesini yıllar önce kaybeden Mersin Milletvekilimiz Perihan Koca’ya yönelik ahlaksızca bir iftira kampanyasını devreye koymuştur. 

Milletvekilimizin annesini İzmir’deki özel bir hastaneye götürdüğü ve burada kendisiyle ilgilenen hemşireyi eski bir Türk ismine sahip olduğu için güya hastane odasından kovduğunu ileri sürmüşlerdir. Oysa ki Perihan Koca’nın annesi 2016 yılında vefat etmiştir.

Milletvekilimizin İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ile yaptığı görüşmede de böyle bir olayın yaşanmadığı aktarılmıştır. Gerçekle ilgisi olmayan bu iftiralar, yatsıya bile kalmadan sönüp gitmiştir. Yıllar önce hayatını kaybetmiş bir insanı bu çirkin yalana alet eden, milletvekilimizi hedef haline getiren Ümit Özdağ ile Sabah gazetesi ve haberi yapan Ceyhan Torlak’ı en güçlü şekilde kınıyoruz. Söz konusu iftirayı atanlar en hafif tabiriyle insanlıktan nasibini almamıştır. Bu kişi ve kurumlar kamuoyunun vicdanında mahkum edilmeli ve tarihin karanlık sayfalarındaki yerlerini almalıdır. 

Siyasi etik ve basın-ahlak ilkelerini yok sayarak milletvekilimizin kişilik haklarını hedef alanlar ve partimize düşmanlık yapanlar hakkında gerekli suç duyurularında bulunacağız.

Partimizin her geçen gün daha da büyümesinin bazı çevrelerin korkulu rüyası haline geldiğinin farkındayız. Milletvekillerimiz ve belediyelerimiz başta olmak üzere partimizi hedef alan bu tarz kirli kampanyaları boşa çıkaracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Çabaları nafiledir; onların bu yalanlarına ve tehditlerine boyun eğmeyeceğiz ve Türkiye halklarının umudu ve sesi olmaya devam edeceğiz.

DEM Parti Basın Bürosu
9 Mayıs 2024