Eş Genel Başkanlarımız Sincan F Tipi Cezaevinde rehin tutulan arkadaşlarımızı ziyaret etti

 

Eş Genel Başkanlarımız Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan bugün, Sincan F Tipi Cezaevinde rehin tutulan ve bir kısmı tecridin kaldırılması talebiyle başlatılan açlık grevinde olan Leyla Güven, Sebahat Tuncel, Ayla Akat Ata, Ayşe Gökkan ve Zeynep Boğa arkadaşlarımızı ziyaret etti. Eş Genel Başkanlarımızın ziyarete ilişkin açıklaması şöyledir:

“Öncelikle Türkiye halklarına ve tüm ezilenlere arkadaşlarımızın selamlarını iletiyoruz. Dünya ve ülke gündemini yüksek motivasyonla yakından takip eden yoldaşlarımızla yaptığımız görüşmede, Kobanî Kumpas Davası başta olmak üzere mutlak tecrit, Kürt sorunu, bölgedeki gelişmeler ve Türkiye’nin içerisinde bulunduğu çoklu krizler ile yerel seçimleri ele aldık.

Her bir arkadaşımızla kapsamlı değerlendirmeler eşliğinde görüşmeler gerçekleştirdik. Tüm gündem başlıklarında fikir alışverişinde bulunduk ve önerilerini aldık. Siyasi rehine olarak tutulan yoldaşlarımız, yüksek moral ve kararlılıkla direnmeye devam ettiklerini, içeride-dışarıda ortak mücadeleyle başarıya ulaşacağımıza sonsuz güven ve inanç duyduklarını belirttiler.

Parti politikalarının belirlenmesi için tutsak arkadaşlarımızla görüşmelerimize sıklıkla devam edeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da arkadaşlarımızın özgürlüklerine kavuşmaları için her türlü mücadeleyi geliştirecek ve bu mücadelemizden geri adım atmayacağız.”

22 Ocak 2024