Eş Genel Başkanımız Tülay Hatimoğulları, TMMOB Genel Kuruluna katıldı.
Eş Genel Başkanımız Tuncer Bakırhan, 2 Haziran'da belediye seçimlerinin yenileneceği Hilvan’daydı.
Eş Genel Başkanımız Tülay Hatimoğulları Eşitlik İçin Kadın Platformu ile Genel Merkezimizde görüştü.
Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu Eş Sözcülerimiz, İmralı Cezaevinde bulunan Sayın Abdullah Öcalan ile Veysi Aktaş, Ömer Hayri Konar ve Hamili Yıldırım’la görüşmek için Adalet Bakanlığına başvuruda bulundu.
Grup Başkanvekillerimiz ve Milletvekillerimiz, Kuday’ın tahliye edilmesi için Adalet Bakanlığı ve İHİK'e başvuruda bulundu.
Eş Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Rüştü Tiryaki ve Grup Başkanvekilimiz Gülistan Kılıç Koçyiğit Libya'daydı.
Grup Başkanvekilimiz Sezai Temelli, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Eş Genel Başkanımız Tülay Hatimoğulları, Hatay'ın Samandağ ilçesinde düzenlenen Rezerve Karşı Mitinge katıldı.
Kobanî Kumpas Davası kararını protesto etmek için IŞİD'in katliam gerçekleştirdiği yerlerde düzenlediğimiz “Adalet, Özgürlük ve Barış” eylemlerimiz devam ediyor.
Grup Başkanvekilimiz Sezai Temelli ve TBMM İdare Amirimiz Saliha Aydeniz, Kobanî Kumpas Davasından tutuklu bulunan siyasetçileri Sincan Cezaevinde ziyaret etti.
Kobanî Kumpas Davası avukatlarının 16 Mayıs'ta karar duruşması görülen davaya ilişkin açıklaması.
Eş Genel Başkanımız Tülay Hatimoğulları, 2 Haziran’da seçimlerin yenileneceği Hilvan’da yapılan halk buluşmamızda konuştu.
Eş Genel Başkanımız Tülay Hatimoğulları, Kobanî Kumpas Davasında verilen hukuksuz kararlara karşı Amed'de yapılan protesto eylemine katıldı.
Grup Başkanvekillerimiz Gülistan Kılıç Koçyiğit ve Sezai Temelli ile milletvekillerimiz, Kobanî Kumpas Davasında verilen kararlara ilişkin TBMM’de yapılan açıklamanın ardından Adalet Bakanlığına yürüdü.
Eş Genel Başkanlarımız Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, HDP önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı Edirne Cezaevinde ziyaret etti.
Grup Başkanvekilimiz Gülistan Kılıç Koçyiğit, Meclis'te yaptığı basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.