Eş Genel Başkanlarımız Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, HDP önceki dönem Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ı tutuklu bulunduğu Kocaeli Kandıra Cezaevinde ziyaret etti.
Eş Genel Başkanımız Tuncer Bakırhan, Kobanî Kumpas Davasında HDP’li siyasetçilere verilen cezalara ilişkin İstanbul’da düzenlenen halk buluşmasında konuştu.
Eş Genel Başkanımız Tülay Hatimoğulları, Kobanî Kumpas Davasında çıkan hukuksuz kararlara ilişkin Adana’da düzenlenen protestoda konuştu.
Parti Sözcümüz Ayşegül Doğan, dün yapılan olağanüstü MYK toplantımızda alınan kararlara ilişkin Genel Merkezimizde açıklama yaptı.
Bakırhan ve Hatimoğulları, Kobanî Kumpas Davasının karar duruşması sonrası Sincan Cezaevi Kampüsü önünde açıklama yaptı.
Eş Genel Başkanlarımız Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, Kobanî Kumpas Davasında bugün verilmesi beklenen karar öncesi Sincan'da açıklama yaptı.
Eş Genel Başkanımız Tülay Hatimoğulları ve beraberindeki heyet bugün de Berlin'de görüşmelerini sürdürdü.
Milletvekillerimiz Hakkı Saruhan Oluç, Gülcan Kaçmaz Sayyiğit ve Avusturya Temsilcimiz Redar Han’dan oluşan heyetimiz Avusturya’da görüşmeler gerçekleştirdi.
Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonumuz ve dava avukatları, karar aşamasına gelen Kobanî Kumpas Davasına ilişkin Genel Merkezimizde açıklama yaptı.
Eş Genel Başkanımız Tülay Hatimoğulları başkanlığındaki heyetimiz Almanya’da.
Grup Başkanvekilimiz Sezai Temelli, Meclis’te yaptığı basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Barış Anneleri, Anneler Günü dolayısıyla Emine Şenyaşar’ı ziyaret etti.
Parti Sözcümüz Ayşegül Doğan, Genel Merkezimizde yaptığı basın toplantısında MYK kararlarımıza ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Eş Genel Başkanlarımız Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, Saadet Partisi'ni ziyaret ederek Genel Başkan Temel Karamollaoğlu ile görüştü.
Parti Sözcümüz Ayşegül Doğan, Hilvan’da yenilenecek seçim için kampanya startının verildiği halk buluşmasında konuştu.