Hatimoğullarının Almanyadaki diplomatik temasları 2. gününde devam etti

Eş Genel Başkanımız Tülay Hatimoğulları, Dış İlişkilerden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcımız Ebru Günay, Avrupa Temsilcimiz Eyyup Doru ve Almanya Temsilcimiz Leyla İmret'ten oluşan heyetimiz bugün de Berlin'de görüşmelerine devam etti.

Almanya Sol Parti Eş Genel Başkanı Martin Schirdewan ve Dış İlişkiler Sözcüsü Gregor Gysi ile bir araya gelen heyetimiz, ardından Rosa Lüksemburg Vakfı Başkanı Prof. Dr. Bierman ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Heyetimiz; Friedrich Neuman Vakfı temsilcileriyle görüşme gerçekleştirdikten sonra, Almanya Federal Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanı Anna Lührmann ile Almanya Parlamentosu'nda görüştü. Görüşmelerde yerel seçim sonuçları ve Türkiye'de yaşanan güncel gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Hatimoğulları Kürt sorununun kalıcı, barışçıl ve demokratik çözümü konusunda Almanya başta olmak üzere Avrupa Birliği üyesi ülkelerin daha fazla katkıda bulunması gerektiğinin altını çizdi ve partimizin Türkiye'nin AB'ye tam üyeliğini ilkesel olarak desteklediğini muhataplara iletti.

15 Mayıs 2024