Toplumsal mücadelede hayatını kaybedenlerin ailelerine bayram ziyareti: Unutmadık

Eş Genel Başkanımız Tülay Hatimoğulları, bayramlaşma programı kapsamında bugün Hatay’da toplumsal mücadelede hayatını kaybedenlerin ailelerini ziyaret etti. Hatimoğulları Gezi direnişinde katledilen Ali İsmail Korkmaz, Ahmet Atakan, DAİŞ’in canlı bomba saldırısında katledilen Okan Pirinç ile Kuzey ve Doğu Suriye’de yaşamını yitiren Halil Aksakal’ın ailelerini ziyaret etti. 

Hatimoğulları ilk olarak İsmail Korkmaz’ın Antakya'nın Ekinci Mahallesi'nde yaşayan ailesini ziyaret etti. Heyeti karşılayan Korkmaz'ın annesi Emel Korkmaz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti  "Bu bayramda da bizleri yalnız bırakmadınız. Hepinize teşekkür ediyorum. Dayanışmadan güç aldık. Alişimi her daim yaşatacağız sizlerle birlikte. Hepinize iyi bayramlar diliyorum" sözleriyle dile getirdi. Eş Genel Başkanımız Hatimoğulları ise şunları söyledi: "Ali İsmail Korkmaz'ın ailesindeyiz. Gezi direnişinin anlamı bütün Türkiye ve dünyaya, ailelerimizle güzel bir dayanışma örgütleyerek anlatıldı. Gezi şehitlerini asla unutmadık. Ali İsmail'i, Ahmet Atakanları, bütün Gezi şehitlerini hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız. Onların ailelerinin de bayramını kutluyorum. Onları yüreğimizde, mücadelemizde yaşatacağız. Bu konuda emek veren çok değerli ailelerimiz, onların unutulmaması, direniş ve mücadelelerinin yaşam bulması için Türkiye'deki devrimci, demokrasi güçleriyle birlikte dayanışmayı büyüterek bugüne getirdi. Sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bir kez daha bayramınızı kutluyorum.”

Hatimoğulları ve beraberindekiler, daha sonra Gezi direnişi sırasında Hatay’da katledilen Ahmet Atakan, Kuzey ve Doğu Suriye’de DAİŞ’e karşı verilen mücadelede 18 Mayıs 2015 tarihinde yaşamını yitiren Halil Aksakal ile DAİŞ’in 20 Temmuz 2015’te Urfa'nın Suruç ilçesinde gerçekleştirdiği canlı bombalı saldırısında katledilen 33 Düş Yolcusu’ndan Okan Pirinç'in ailelerini ziyaret ederek, bayramlarını kutladı. Ziyaretlerde 6 Şubat depreminin ardından örülen dayanışmaya dikkat çeken Hatimoğulları, toplumsal dayanışma ile yaraların sarıldığını, toplumsal dayanışmanın önemini dile getirdi. Hatimoğulları konteynırlarda bulunan depremzedeleri ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

12 Nisan 2024