Parti Sözcümüz Ayşegül Doğan, devam eden MYK toplantımızın gündemlerine ilişkin Genel Merkezimizde basın toplantısı düzenledi.
Parti avukatlarımız, Cumhurbaşkanına temel hak ve hürriyetleri sınırlandırabilme yetkisi veren yönetmeliğin iptali için Eş Genel Başkanlarımız adına Danıştay'da dava açtı.
Sevtap Akdağ Karahalı ve İbrahim Akın, Genel Merkezimizde düzenledikleri basın toplantısında 19 Temmuz’da başlayacak kampanyamıza ilişkin bilgi verdi
Hatimoğulları, Hatay’da Evvel Temmuz Kültür ve Sanat Festivali kapsamında yapılan "Demokratik Cumhuriyet, Demokratik Anayasa" panelinde konuştu.
Eş Genel Başkanımız Tuncer Bakırhan ve beraberindeki heyet, PİA ve FES temsilcileri ile genel merkezimizde görüştü.
Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonumuz, Diyarbakır'da Covid-19 hastaları üzerinde "Türk ışını” adlı cihazın etik dışı olarak denendiği iddialarına ilişkin suç duyurusunda bulundu.
Eş Genel Başkanımız Tülay Hatimoğulları, Gezi Direnişinde katledilen Ali İsmail Korkmaz için Hatay'da yapılan anmaya katıldı.
Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu Eş Sözcümüz Öztürk Türkdoğan, Y ve S tipi cezaevlerine ilişkin raporumuzu açıkladı.
Hakkari'deki kayyım gaspına karşı başlattığımız “İradeye Saygı Yürüyüşü” dokuzuncu gününde sona erdi.
Grup Başkanvekilimiz Gülistan Kılıç Koçyiğit, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Hakkari Belediyesi'ne kayyım atanmasına ve gerçekleştirilen siyasi darbeye karşı Ege ve Marmara’dan başlayan ve 8’inci gününde devam eden İradeye Saygı Yürüyüşü'ne Eş Genel Başkanımız Tülay Hatimoğulları da dahil oldu.
Eş Genel Başkanımız Tuncer Bakırhan, Kars Digor Belediyemizin İstanbul’da düzenlediği etkinlikte konuştu.
Hatimoğulları ve Bakırhan, tutuklu siyasetçiler ile Sincan Cezaevinde görüştü.
Hakkari Belediyemize kayyım atanmasına karşı Marmara ve Ege’den başlayan İradeye Saygı Yürüyüşü bugün Van Başkale'deydi.
Parti Sözcümüz Ayşegül Doğan, Genel Merkezimizde yaptığı basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Marmara ve Ege’den başlayıp Ankara, Adana, Batman ve Diyarbakır üzerinden devam eden İradeye Saygı Yürüyüşü bugün Van’a ulaştı.